Şimdi bu Erdem Timur’u kendisi size anlatsın:

1976 yılında İzmir’de “Selam, artık ben de aranızdayım.” denildi.. İlk öğrenime Elazığ’ın Karakoçan ilçesinin Sarıbaşak köyünde başlandı, bu öğrenime Samsun’un Çarşamba ilçesinin Köklük köyünde devam edildi. Çok şükür 3. sınıfta okuma söküldü (o gün bu gündür okuma eylemine devam edilmektedir, yanlış olmasın.). Ortaöğrenim ise Samsun’un Ladik ilçesinde Akpınar Öğretmen Lisesi’nde yatılı tamamlandı.

 

Yüksek öğrenim için “Aman uzağa gitmeyelim,zaten bildiğim şehir..” psikolojisiyle ilk tercihe yazılan Samsun 19 Mayıs Üniversitesi tercih edildi. Okul 1996’da bitirildi. Anlı şanlı Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni unvanı alındı.

 

İlk görev yeri olarak devletimizin uygun gördüğü yer, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesi oldu. Daha sonra göreve Kastamonu’da devam edildi. MEB’de bir türlü kendisine lise yüzü gösterilmeyince, MEB’e bir güzel küsüldü!  2000 yılında MEB’deki görev bırakılıp özel eğitim kurumlarındaki çalışmalara başlandı. Çeşitli özel öğretim kurumlarında öğretmenlik, genel koordinatörlük, yöneticilik görevleri üslenildi.

 

Bu arada iş ve eğitim dünyasına yönelik   seminer ve sahne çalışmalarına başlandı. Süleyman Demirel Üniversitesinde “Eğitim Koçluğu, Aile ve Eğitim Danışmanlığı” programları başarıyla bitirildi. İzmir’de Özel Umut Psikodrama Enstitüsünden psikodrama dersleri alındı.  Özellikle “Sınav Kaygısı ve Sınav Motivasyonu, Girişimcilik, Odaklanma…” konularında edinilen tecrübeler verilen seminerlerle, paylaşıldı.. Sergilenen tek kişilik oyunlarla sahnelerde bol bol kikirdendi!.. Kocaman gözlü mutluluklara ulaşmak için bol bol sahne tozları yutuldu.. Valla iyi de oldu!..

- D&R ve Tüm Seçkin Kitapçılarda-

Sosyal Medyaya Akalım!

1,349BeğenenlerBeğen
1,633TakipçilerTakip Et
384TakipçilerTakip Et
29AboneAbone Ol